Samet KAYA

Blog

Web Sitesinin Önemi

Web Sitesinin Önemi

Web sitesi firmaların internetteki kartvizitleridir.

Sizin kim olduğunuzu, hizmetlerinizi anlatacağınız ve müşteri potansiyelinizle buluşacağınız web sitenizin tasarımı çok önemlidir.

Firmanız hakkında bilgi sahibi olmayan bir kişi sitenizin tasarımına göre sizi yorumlayacaktır.

İnternette kimse sizin kim olduğunuzu bilmez, profesyonel bir web sitesi sizi olduğunuzdan daha büyük gösterebileceği gibi kötü tasarım olduğunuzdan daha küçük ve amatör gösterebilir.

Firmanızın kimliği için web sitenizin tasarımının ve yazılım alt yapısının iyi olması gerekmektedir.

Türkiye'de ve dünyada artan internet kullanımı giderek büyük artış göstermektedir. Bu kullanım artışının gün geçtikçe daha da katlanarak büyümesi web sitelerinin marka kimlik değerlerini arttırmakla kalmaz, bu işin ne derecede mühim olduğunun farkına varan kurumsallaşmış ve belli bir vizyonu olan şirketler tarafınca da faal bir biçimde oluşturulmasına neden olmuştur. Bu da sektördeki başka firmaların da var olan web sitelerine göstermesi gereken özenin iki kat artmasını sağlamıştır. Müşterilerin bu derecede interneti faal bir biçimde kullanmaları ve hemen her sektörde meydana gelen kurumsal mücadelenin de oluştuğu bugünde internet kullanıcıları araştırdıkları şirketlerin web sitelerini karşılaştırma olanağı buluyor. Bu durumu bir fırsat olarak değerlendiren belli bir vizyona sahip olan şirketler tasarladıkları kurumsal web siteleriyle markalarını en iyi şekilde internet ağı üzerinden doğrudan müşterilerine sunma fırsatı yakalıyor.

 

WEB SİTESİ SAHİBİ OLMANIN AVANTAJLARI;

  • Klasik yöntemlere (broşür, katalog vb..) göre daha uygun maliyettedir.
  • İnternet üzerinden daha fazla kişiye daha düşük maliyetlerle ulaşma imkânı sağlar.
  • Web sitesi üzerinden sunulan bilgiler, site sahibinin uygun gördüğü sıklıkta güncellenebilir.
  • Web sitesinin sahibi aynı zamanda web sitesinin alan adındaki uzantıyla mail adresine de sahip olur. Bu şekilde bir mail adresi; Hotmail, Gmail, Yandex gibi popüler mail servislerinin sunduğu mail adreslerine nazaran daha ciddi ve kurumsal bir imaj sunar.